Markíza onedlho spustí nový akčný kanál

Markíza onedlho spustí nový akčný kanál

V portfóliu skupiny Markíza – Slovakia onedlho pribudne ďalší kanál. Na rozdiel od Doma a Markízy bude určený skôr pre mužov.

Podľa informácií blogu O médiách v Záhorskej Bystrici vrcholia prípravy na spustenie ďalšieho tématického kanálu. Bude to akčná stanica určená skôr pre mužov, ktorá sa stane protiváhou k plnoformátovej rodinne založenej Markíze a tematickej Doma určenej pre ženy. Obsahom budú takmer výhradne akčné filmy či seriály. Podľa zdroja blízkeho televízii je v súčasnosti štart akčnej stanice naplánovaný na prelom mája a júna.

V lete minulého roka udelila Rada pre vysielanie a retransmisiu spoločnosti Markíza-Slovakia licenciu na celoplošné digitálne vysielanie televíznej programovej služby Markíza Cinema. Zatiaľ nie je známy názov novej stanice, no očakávaná Markíza Cinema to nebude. Spoločnosť tak pravdepodobne názov v licenčných podmienkach upraví. Názov pôjde skôr akčným smerom. Len nedávno si Maríza-Slovakia na Úrade priemyselného vlastníctva požiadala o registráciu viacerých názvov ako napríklad Action, Action TV, TV Action či Markíza Action.

Podľa schválených licenčných podmienok novej stanice majú program takmer výhradne tvoriť seriály a filmy prevažne zahraničnej produkcie. Vysielať má v priemere 16 hodín denne.

Nová stanica doplní portfólio existujúcich staníc, ktoré na Slovensku kontroluje americká spoločnosť CME. Podobnú akčnú televíziu má aj v Bulharsku.

Ďalší tematický kanál chce spustiť aj televízia JOJ, podrobnosti zatiaľ neprezradila.